niedziela, 23 marca 2014

Koszyczki kurki

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą właśnie o nich zostałam poproszona o wyplecenie dwóch koszyczków kurek dla dwóch małych córeczek Agnieszki :)
12 komentarzy:

 1. świetne......znajdę u Ciebie kursik na nie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te kurki wyplatane są jedną rurką. Jak to jest wyplecione dokładnie widać na zdjęciach :) Nie mam żadnego kursiku.
   Wcześniej wyplatałam kurki dwoma rurkami : http://jasminyrekodzielo.blogspot.com/2012/03/kurki-koszyczki.html ,ale efekt końcowy nie bardzo mnie zadowalał..

   Usuń
 2. Moja kurka dziś zdechła :) Zdemontowałam szyję i zostawiłąm goły koszyk, bo coś mi się to nie podobało do końca :) Teraz wiem dlaczego. Ja wyplatała dwiema rurkami, a u Ciebie jedna, więc i efekt musi być inny. Jutro podziałam z jedną, liczę że mi wyjdzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyplatanie jedną rurką jest o wiele trudniejsze niż dwoma. Trzeba pilnować, by splot zachodził na siebie , nie było szpar.Ale efekt końcowy bardziej mi się podoba , niż przy wyplataniu dwoma rurkami. Z resztą koszyczki prostokątne również wyplatam jedną rurką.
   Powodzenia życzę !

   Usuń
 3. ja to tylko podziwiam te kurczaki sama się za nie nie biorę bo przerażają mnie główki, dlatego nie robiłam ani aniołów ani królika bo na moim etapie nauki to jeszcze mam lęki i niepewność :) urocze :)

  OdpowiedzUsuń